• Otur Uzan Testi Nasıl Uygulanır?
  • Test uygulamasını detaylı olarak izlemek için tıklayınız.
  • Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde hazırlanan "Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi" ölçüm kriterlerine uygundur.
  • Beden Eğitimi ve Spora Değer Veren Okulların Tercihi
  • Öğrencilerinizin Fiziksel Gelişimlerini Takip Edin...
  • Spora Değer Veren Velilerin Tercihi
  • Çocuklarınızın Fiziksel Uygunluklarıyla Aktif Olarak İlgilenebilme İmkanı Verir.
  • Spor & Sağlık
  • Çocuğunuzun fiziksel uygunluğunu takip edin.
  • KSA® Web
  • Her yerde yanınızda...
  • www.ksa.com.tr
  • Güvenilir sonuçlar...
  • KSA® Kids Sports Academy
  • www.ksa.com.tr
  • Antrenörlerin Tercihi
  • Bilimsel Bilgi & Teknoloji & Veri Analizi

Danışma Kurulumuz


Yrd. Doç. Dr. Nazım BURGUL

29 Nisan 1971’de Lefkoşa’da doğdu. Ailenin en büyük çocuğudur. İlk, orta ve lise öğrenimini Lefkoşa’da tamamladı. 1993 yılında Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nu fakülte birinciliği ile tamamladı. Mezuniyet sonrası kısa bir süre Amerika’nın Chicago kentindeki Roosevelt University’deki spor bilimlerine ilişkin çalışmalara katkıda bulundu. 1995 yılında Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Spor Yöneticiliği Anabilim Dalı’nda yüksek lisans programını tamamladı. 2001 yılında ise Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. 2003 yılında ise Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Yönetimi, Denetimi, Ekonomisi ve Planlaması Anabilim Dalı’nda doktorasını tamamladı.

Yrd. Doç. Dr. Nazım Serkan Burgul 1995 yılından beridir Yakın Doğu Üniversitesi Ailesi içerisinde yer almaktadır. Bunun yanında çeşitli federasyonlarda (Futbol, Üniversite Sporları Federasyonu, Hentbol, Voleybol, Basketbol) yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Gerek üniversite içi, gerekse Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı birçok projeye (Eurofit; Beden Eğitimi, Sağlık ve Spor Programı; Eğitimde Toplam Kalite Yönetimi)  katkı koymuş ve başkanlık yapmıştır. Sivil toplum örgütleri ve yerel yönetimlere spor eğitimi ve yaşam kalitesi konusunda birçok seminer vermiştir. İlgili konularda birçok ulusal ve uluslararası konferanslarda davetli konuşmacı olarak yer almıştır. Spor eğitimi ve yönetimine ilişkin yayımlanmış beş kitabı vardır.

Yrd. Doç. Dr. Nazım Burgul, kuruluşundan bu yana Yakın Doğu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdür Yardımcılığı yanında, Kıbrıs Gazetesi’nde spor yazarlığı ve Kanal T’de spor yorumculuğu yapmaktadır. İyi derecede ingilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.


Doç. Dr. Cevdet TINAZCI

1 Şubat 1971’ de Kıbrıs’ta Limasol’un Türk mahallesinde doğdu. 1974 savaşı sonrasında ailesi ile birlikte Güzelyurt’a yerleşti. İlköğretimini Güzelyurt Kurtuluş İlkokulunda tamamladı. 1981-1989 yılları arasında Güzelyurt Türk Maarif Kolejinde eğitimini sürdürdü. 1989 yılında Güzelyurt Türk Maarif Kolejinden mezun olduktan sonra Atatürk Öğretmen Akademisine kayıt yaptırdı. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Y.O.’na geçiş yaptı. 1994 yılında Spor Bilimleri ve Teknolojisi Y.O.’undan “Bir Küçük Kız Basketbol Takımının Sezon İçerisindeki Sıçrama Yüksekliklerinin İncelenmesi” lisans bitirme tezi ile ikincilikle mezun oldu. 1994-2001 yılları arasında yine aynı üniversiteye Araştırma Görevlisi olarak hizmet verdi. 1996 yılında Antrenman ve Hareket Anabilim Dalından “Çoklu Sıçrama Testinin Güvenirliği ve Geçerliği” konulu tezi ile Yüksek Lisans, 2001 yılında ilgili Anabilim Dalından “Okçulukta Atış Dinamiğinin İncelenmesi” tezi ile ilk Kıbrıslı Türk olarak Doktora derecesini aldı. 2001 yılından itibaren akademik yaşantısını KKTC Yakın Doğu Üniversitesinde devam ettirmeye başladı. 2002 yılında Yrd. Doç. ünvanını aldı. Yine aynı yıl YDÜ, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm başkanlığı görevine getirildi. 2003 yılından itibaren de YDÜ Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Başkanlığına getirildi.  2005 yılında Doç. ünvanını aldı.

Akademik yaşantısı içerisinde; 2002 yılında Antalya’da düzenlenen 7. Spor Bilimleri Kongresinde “En iyi Sözel Bildiri” ödülünü aldı. 2003-2011 yılları arasında YDÜ, Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında 10 tez danışmanlığını yürütmüş ve 16 Tez jürisine katılmıştır. YDÜ, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünde Spor Fizyolojisi, Atletizm, Öğretmenlik Uygulaması, Mezuniyet Projesi, Vücut Geliştirme ve Fitness derslerini yürütmektedir. KKTC Ulusal Federasyonlar bünyesinde açılan Antrenör Eğitimi kurslarında idareci ve eğitmen olarak görev almaktadır. 2004 yılında gerçekleştirilen “EUROFİT” projesinde yürütücü olarak görev almıştır. 2008-2009 yılları arasında KKTC Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde oluşturulan “Beden Eğitimi Dersinin Güncelleştirilmesi” kurulunda görev aldı. 2010 yılından itibaren KKTC Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu üyeleğini sürdürmektedir. 2010 yılında gerçekleştirilen “1. Çocuk ve Spor Kongre”sinde Kongre düzenleyicisi olarak görev almıştır. 2011 yılının Ocak ayından itibarende “KKTC Dopingle Mücadele Kurulu” başkanlığını yürütmektedir. Şu ana kadar 4 kitap, 26 ulusal ve uluslararası kongrede sunulmuş bildiri ve 8 uluslararası (İndeksli) dergide çalışmaları basılmıştır. Üç uluslararası dergide hakemlik yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.


Dr. Arif KIRKIÇ

05.11.1968 Kadıköy İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kadıköy’de tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Öğretmenliği Bölümüne 1986 yılında birinci sırada girip, 1991 yılında mezun oldu. Yüksek Lisansını Boğaziçi Üniversitesinde Eğitim Programları ve Öğretim Bölümünde 1994 yılında, “The Effect of Mastery Learning of Instruction and Laboratory Experiments on Achievement Levels of 9th Grade Science Students” konulu teziyle tamamladı. Programa kabul edilen ve mezun olan ilk öğrencidir.

Marmara Üniversitesi Kimya Eğitimi Bölümünde Doktorasını, “Tam Öğrenme Yönteminin Kimya Öğrencilerinin Başarı ve Hatırlama Düzeylerine Etkisi” konulu tezi ile 2001 yılında tamamladı. Özel okullarda 1991-2004 yılları arasında Kimya Öğretmeni ve Okul Müdürü olarak çalıştı. 2004-2012 yılları arasında Özel Fenerbahçe Eğitim Kurumlarında Okul Müdürü ve Genel Müdür; Özel Gökyüzü Eğitim Kurumlarında ise Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2008-2011 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümünde Lisans ve Yüksek Lisans dersleri verdi. Halen, Özel Bilgiçağı Koleji Ümraniye şubesi Kurucu Müdürü olarak görev yapmaktadır. 


Hayati OKTAY

15 Yıldır eğitimci ve eğitim yöneticisi olarak özel okullar ve Üniversitelerde görev almış olup, bir çok eğitim kurumunun kuruluş aşamasında danışmanlık yapmıştır. Kariyer söyleşileri başlığında Türkiye’nin birçok ilinde kamu ve özel okullarda öğrencilere seminerler vermiştir.

Ege Üniversitesi Fen Fakültesi mezunu olan Oktay, Yüksek lisansını Yeditepe Üniversitesi Sosyal bilimler Enstitüsünden “ Eğitim Yöneticiliği Üzerine yapmıştır. Son olarak Boğaziçi Üniversitesinden “Yetenek ve performans Yönetimi”  konusunda eğitim almıştır. Fenerbahçe Spor Kulübü Okullarının kuruluş aşamasında görev almış ve 7 yıl yöneticilik görevinde bulunmuştur. Acıbadem Üniversitesinde Eğitim Danışmanı olarak görev yapmış ve” Etkili İletişim” dersleri vermiştir.

İstanbul Teknik Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okullarında Kurumsal yapılandırma çalışmalarını yürütmüştür. Özel Okulların Franchise ve yatırım danışmanlıklarında aktif görev almıştır. Eğitim tercihi.com internet sayfasında köşe yazıları yazmaktadır. Halen Fenerbahçe Spor Kulübü Televizyonunda Eğitim Programları danışmanıdır. “Eğitimde Farklı Bakış “ programının tasarımcısıdır. Özel Okullara Danışmanlık yapmakla birlikte, Başarı stratejileri, Doğru Tercih Teknikleri, TEOG, YGS, LYS Sınavları, Öğrenci ve Yenilenen Sınavlar  ”Etkili iletişim, Eğiticinin Eğitimi, başlıklarında eğitimler vermektedir.
 

Turgut KARAMANOĞLU

20 Haziran 1971 yılında limasol-düzkaya da doğdu, ilk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Beden eğitimi ve spor bölümünden uzmanlık alanı ‘’Hentbol’’, yardımcı uzmanlık alanı artistik ‘’jimnastik’’ seçerek mezun oldu. Yüksek lisansını ‘’eğitim bilimleri’’ alanında tamamladı.1997 yılında part time 1999 yılından itibaren de Yakın Doğu Üniversitesinde full time olarak çalışmaktadır. Üniversitenin sağlık kültür spor dairesine bağlı spor kulübünde hantbol erkek takım antrenörlüğü yanında, benden eğitimi spor yüksek okulunda artistik jimnastik ve genel jimnastik derslerini vermektedir, Turgut KARAMANOĞLU aynı zamanda T.C hentbol süper lig takımı olan Beşparmak spor kulübünün antrenörlüğnü yürütmektedir. Spor dairesi yönetim kurulu üyeliği ve K.K.T.C Hentbol federasyonu teknik komite üyesidir.


Erhun TEKAKPINAR

19 Mart 1973 yılında Lefkoşa Arapahmet’de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Fakültesi; Güreş uzmanlık dalını en iyi dereceyle bitirdi. Yüksek lisansını Eğitim Bilimleri Fakültesinde KKTC ‘de güreş yapan sporcuların sosyo-ekonomik düzeyleri, konulu tezini tamamladı. 2002 yılında Yakın Doğu Üniversitesi büyükler güreş takımını 5 yıl üst üste liğ şampiyonu yaptığından dolayı olimpizm ödülüne layik görülmüştür.

1999 yılından beri Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi ve Sağlık Kültür ve Spor Daire başkanlığında spor eğitmeni olarak görev yapmaktadır. 2000 yılından beri güreş milli takım antrenörlüğü yapmaktadır.
 
2005 yılında çıkartmış olduğu güreşimiz adlı kitapla KKTC‘de bir ilke imza atmıştır.
 
Yakın Doğu Üniversitesi’ne şimdiye kadar çeşitli yaş kategorilerinde 39 kez güreş dalında şampiyonluk kazandırmıştır. Çeşitli seminerlerde bildiriler sunmuştur.